Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

 8.10.2011

Dnes jsme stávali po páté hodině ráno.Byla ještě tma,hrůza a šup do auta a směr Mníšek pod Brdy k mojí mamince chovatelce,Daniele.Celou cestu jsem spal,ale věděl jsem,že jedu za šedivýma holkama a mojí maminkou Atimou,jo a běhají tam malí bráškové a sestřičky.

Dojeli jsme a já jen přeskočil do auta červeného a šup s Danielou na pole.Sláva,hurá!!!

Bylo tam spousta jiných pejsků.Dostal jsem číslo 13,to asi budeme pracovat. A taky,že jo.Nosil jsem,běhal.Daniela mě chválila.Byli jsme na Podzimních zkouškách a byl jsem prý dobrý,chválili mě.Dostal jsem diplom,pohár.Heč!

PZ 1.cena,280 bodů,nos 4 

2.9.2011

Cvičíme se zvěří,pokusíme se zúčastnit podzimek.Není bohužel tolik času,kolik by si člověk přál.Většinou to bohužel vychází jen na víkendy.No,uvidíme

11.9.2010

Dnes jsme se vrátili z výcvikového tábora LIBLÍN.Bomba!Jeli jsme tam s kozlíkem a vrátili se s aportem na zvěři.Musíme ještě hodně cvičit,ale snad jsme překonali zase nějakou hranici a bude vše lepší.Moc jsme se naučili.Jak já,tak Artušek.Trochu jsme přitvrdili v poslušnosti,protože náš mamánek se dostal do puberty a zkoušel na mě :"mami,fakt musím?" .Zjistil,že musí. Parta lidiček byla skvělá.Všichni byli skvělí.Jak lidičky,tak psíci.Chodili jsme cvičit 2x denně a jak lidi,tak psíci toho měli večer dost. Proběhlo i přistání parašutistů,vyprávění o Malajsii,zdravověda,tanec se psy . Moc zajímavé.

Celý cvičební týden byl zakončen pro připravené Podzimní zkouškou.Jukali jsme co a jak.

Doufáme, že se nám bude dařit při tréninku a na Podzimní zkoušky do roka půjdeme také.

Pár fotek je ve fotoalbu,zbytek (asi 400 fotek) je na rajčeti .Můžete se mrknout.

 

img_7643.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.8.2010

 Ráno jsme vstali a rozhodli se,že pojedeme na výlet.Návrh-Křivoklát.

Dorazili jsme tam dopoledne,moc lidí tam nebylo.Už příjezd k hradu sliboval pěkný den.Zatáčky v lese,krásná příroda.

Artíček vyskočil z auta a šlo se.Hrad se nám moc líbil,děti se vyřádily.Byly tam různé dílny,výstavy a nakonec strašidelná prohlídka.Dokonce jsme si tam mohli dát i oběd.S Artíkem jsme skočili i na chvilku do lesa,úžasná prochajda.Bohužel celou dobu na vodítku,ale lábuš pro duši.

img_7414.jpg

 

 

 

 

 

Artík čeká na oběd

 

 

 

 

 

 

25.8.2010

Dnes jsme byli s tetkou Bentley a Danielou cvičit na poli aport.

Poprvé jsem viděl,cítil a měl v papule bažanta.Jé,to bylo.Cvičili jsme nejdřív s činkou a pak přišla na řadu pipina.No,moc se mi do toho nejdřív nechtělo,Neměl jsem ale na výběr.Aport, a šup,už jsem ho držel.Zajímavé bylo spíš hledání bažanta v poli, kam ho mamka zahodila.

Nic méně,jsem dostal pochvalu.A aby jste věděli,i v aportu kozlíkem jsem zrychlil.Utíkám,vrtim ocáskem a nesu ho mamce.Ona má pak hroznou radost a to mě moc baví jak piští a skáče radostí.Už se asi polepším .

Fotky z dnešního cvičení ve fotogalerii a ostatní na rajčeti : www.artikovci.rajce.net img_7363.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

1.8.2010

Dnes jsme se srazili v ZOO Praha.Na sraz přišli: mamkaDanielka,Dan,Bentley,Becky,Atima,já a moje maminka-panička.

To bylo vůní,lidí.Jeden pán mi dal piškůtky .Prošli jsme si celou ZOO.Spousta zvířátek byla bohužel zalezlá,bylo jim asi vedro.Nic méně to bylo moc zajímavé.Tolik vůní.Kozy,prasata,žirafy,volně pochodující kachny.Potkali jsme tam i dvě roztomilé malé holčičky.Moc jsme se jim líbili,hladily nás,drbaly.

Procházka to byla mooooc hezká.Užil jsem si to.

Nafotili jsme pár fotek,které jsou v galerii,takže stačí jen kliknout.img_6749.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.7.2010

Neděle,teplota tak akorát na procházku.Zavolali jsme tetám z Pankráckého vršíčku a šup na výlet na Brdy.

Artušek byl celý natěšený a jaká radost,když z auta vyskočily tety Bentley a Becky  .To bude legranda,myslel si Art.Hned pod dráty el. vedení jsme zjistili,že,šáhneš-li psovi  na ouško, dostane páníček el. výboj.Tím jsme začali.Pak už hurá do lesa.Artuš i holky lítali,jak kdyby nebyli venku aspoň 3 měsíce.Koza zrzavá lítala z jedné strany na druhou,z prava do leva, z kopce do kopce apod..Bentley to v lese moc bavilo,nasávala,lítala,makala.

Šli jsme,šli,furt jsme šli.Moc se mi to líbilo!Nikde,nikdo až na konci jsme potkali nějakého náctiletého a ten na šedivky udělal "KŠÁ".Zajímavé dělat kšá na písky.Byl to truhla už od pohledu.

Došli jsme ke kapličce,krásný výhled na Brdy,hezké prostředí a dokonce tam bylo i občerstvení.Jak jsme seděli,tak se nám potom nechtělo moc hýbat tělem.Zacvičili jsme s Artíkem aport,měl z toho "velkou radost".

Pak už šup,šup k autíčku.Po příchodu domů Artík zblajznul jídlo a odložil tělo na sedačku a do rána jsme o něm nevěděli.

Takovéhle procházky jsou bezva.Moc nás to baví.Artík nadšeně lítá a já se kochám.

Danielko,děkujeme

Jo,pár fotek v galerii,tak jestli se chcete mrknout.....

12.7.2010

Dnes jsme se byli koupat s Akčou a Falcem na Mělníku na pískovně.

Artušek byl plavec.Byli jsme tam celkem 5 hodin,z toho Artík čistého času plaval 4 hodinky.Házeli jsme klacíky,balónky.Hodně času Artovi zabrala naháňka místní kachy,nebo asi potápky.Chtěl jí dohnat,jak šílený,ale vždy se potopile a kuk,byla jinde.Legranda!!

Byl moc hodný,poslouchal.Sice máme teď období,kdy se prsíme na jiné psy,ale dnes bylo vše v poho.Očuchal a šel dál.Lidé ho hladili a chválili,jak je hezký a zdatný plavec.Byla jsem pyšná mamina.

Když jsme přijeli domů,zhltnul granule a plácnul se před větrák.Je vidět,že se unavil.

Hezký den pro nás všechny.

27.6.2010

Tak jsme opět vyrazili na výlet,v naší oblíbené sestavě : Akča,Falco,Artuš.

Jeli jsem do Srbska na Berounsko.Byla to procházka krásná.Psíci lítali po lese,koupali se v potůčku,řádili.Artuš byl za horskou kozu.Až jsem měla chvilkami strach,jestli se neztratil.Stavili jsme se i na papání v restauraci (dala jsem si kachnu  ).Po cestě byl i stánek se zmrzlinou,řeka a spousta brouků,broučků,vůní lesa.

img_6398.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Musím ale přiznat,že po návratu domů jsme upadli do postýlek a odpočívali.Packy trochu bolely.Bylo to ale FAKT super.

 

21.6.2010

p1060475.jpg

 

 

Tento víkend jsme strávili ve společnosti našich kamarádů Aki (Flat) a Falka (zlaťák).

Vydali jsme se nejprve do Říčan do lesa. Psíci byli nadšení.Falco čuchal , Aki pracovala (hledala) a Artuš?  Ten byl neustále v čudu.Pořád nasával a honil stopy, prohledával terén.Moc ho to bavilo .

Zkusili jsme mu hodit srnčí kopýtko a Artuš šel na jistotu a našel.Super.

Pak jsme jeli do Dubče na rybník.Falco zjistil,jak je prima aport.Úplně se do toho zažral a nosil jak blázen.Artuška to také moc zajímalo,ale přinést aport z vody a předsednout, to ne.Vyplivl ho u břehu a mastil si to dál.Ach jo.Akča byla profík.Doplavala,přinesla,odevzdala.

Na uschnutí jsme šli na pole.Artík vlítl do pole a jel.Vystavil moc hezky bažanta , i postup byl hezký.Pochvala!! Pak ještě prohledával. Pracoval pěkně na píšťalku.Na konci jsme narazili na kočičku a to byl jak utržený ze řetězu.Ten jí hnal! Ale jinak dobrý, myslím,že jsme strávili společně hezký den.